INTELIGENTNY SKANER PĘCHERZA Uscan

By 6 maja 2016Aktualności

Firma Signostics, światowy innowator w dziedzinie tworzenia inteligentnych, wysokiej niezawodności urządzeń ultrasonograficznych dla urologii, poinformowała, że otrzymała od US Food and Drug Administration (FDA) 510 (k) potwierdzenie dla Uscan™, pierwszego inteligentnego urządzenia mobilnego przeznaczonego dla opieki urologicznej. Wykorzystując komputerowe algorytmy wizualizacji obrazu, Uscan aktywnie rozpoznaje kontury 3D pęcherza, do pomiarów objętości, co daje znacznie dokładniejsze pomiary niż przy użyciu standardowych urządzeń, szczególnie u pacjentów otyłych. Uscan potrafi wykonać do 256 skanów pęcherza – 32 razy więcej niż tradycyjne skanery pęcherza. Ponadto Uscan zapewnia w czasie rzeczywistym obrazowanie ultrasonograficzne nerek, miednicy, prostaty, pęcherzyka żółciowego, kamieni pęcherza oraz zapewnia szybkie i łatwe śledzenie umieszczania cewnika.
„Uscan nie tylko skanuje; on widzi – dostarczając inteligentną urologiczną wizualizację wykorzystując najnowsze osiągnięcia nauki w dziedzinie algorytmów komputerowej wizualizacji obrazu, mających na celu bardziej efektywne i pewnie podejmowaniu decyzji klinicznych w badaniach point-of-care”- powiedział Kevin Goodwin, CEO. „Uscan przeniesie nas poza dzisiejsze standardy w zakresie dokładności pomiaru objętości pęcherza, jednocześnie dając możliwość obrazowania w innych urologicznych potrzebach, zmniejszając tym samym opóźnienia i koszty, i dając możliwość uniknięcia angażowania specjalistycznego sprzętu ultrasonograficznego i angażowania specjalistów ultrasonografii”.

Uscan oferuje zintegrowane oprogramowanie pośredniczące, którego nie znajdziemy w żadnych innych porównywalnych cenowo systemach i może być używany w różnych warunkach klinicznych niezależnych od urologii, w tym na pogotowiu, w położnictwie, pediatrii, onkologii, rehabilitacji i domch opieki. System przełączania głowicy, tablet z dotykowym ekranem o wysokiej rozdzielczości, podręczny wyświetlacz, sprawiają, że można z niego korzystać wszędzie i mieć go zawsze pod ręką.

Jest on kompatybilny z systemami operacyjnymi Android i ma wbudowane WiFi oraz Bluetooth, który umożliwia szybkie i niezawodne zarządzanie zdjęciami i pozwala współdziałać z elektronicznymi kartami pacjenta.

Uscan oferuje najniższe koszty w tym obszarze zastosowań, posiada 5-letnią gwarancję i nie wymaga rocznych przeglądów czy kalibracji. Jest prosty do nauczenia i obsługi, dostarcza użytkownikowi w czasie rzeczywistym wskazówek, eliminując konieczność specjalistycznego szkolenia.

Signostics zaprezentował Uscan podczas dorocznego spotkania członków Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego 2016 (AUA 2016) w dniach 6-10 maja, 2016 w San Diego w Kalifornii.

Przewiduje się, że Uscan trafi na rynek w USA w czerwcu 2016 r.
źródło: Signostics LTD